ana sayfa > Kavun Çeşitleri > Kırkağaç Kavunu Özellikleri

Kırkağaç Kavunu Özellikleri

Kırkağaç Kavun Tohumu Özellikleri

Kırkağaç Kavunu kırsal araziler için elverişlidir 6 ay boyunca askıda dayanabilir. Nakliyeye ve Güneşe dayanıklıdır. Kış şartlarında askıya asmak için yeterki hasat zamanında taşırken biraz kibar davranalım.

Kırkağaç Kavunu Nasıl Ekilir ;  Kavun Tohumu çekirdekleri bir önceden çeşme suyununda bekletilmeli ve güneş görmelidir. Daha sonra araziye 75 cm 2 kavun arası olacak sekilde 1.25 2 sıra arası olacak sekilde yuva kazılıp en az 6 çekirdek atılır. Daha sonra üzerine az su ve ve bastırmadan tavlı toprak ile örtülür.

Yukaridaki bahsettiğimiz sizler için en iyi ekim durumudur Bu sekilde ektiğinizde allahın izni ile hepsi çıkıcaktır .. Unutmayalım bitki yeterki çıksın daha sonra cıkan bitkileri gelismesi için çapalayarak cıkanları 1 adet bırakalım… kulaklarına kadar toprakla örtelim sonra arasını en az 3 defa sürelim havalanması için ..

Kırkağaç Kavunu ürün büyüklüğü arazi şartları ekilis durumuna göre 5 ila 8 kg arasında ürün verir dekarında 4 ila 6 ton arasında verim alınır.. Büyük kökende limon tarzında benekli kavunlar diğer kavun cinslerine göre güneşe daha çok dayanıklıdır..

Organik Kırkağaç Kavun Tohumu Almak İsteyenler İLETİŞİM kısmında bizimle İrtibat kurunuz

GSM NO : 0 546 891 48 56

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok